A+ A A-

II WOJNA ŚWIATOWA

Żołnierze, politycy, cywile.

IIWS

II wojna światowa to nie tylko wielkie bitwy, to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. O losach wojny, świata, poszczególnych państw i narodów decydowali politycy. Kilka decyzji polityków zmieniło oblicze świata zarówno w czasie wojny jak i ładu powojennego.  Zgodnie z politycznymi decyzjami działali żołnierze, walcząc lub też nie o wolność własną i innych. Wszystkie okropieństwa wojny są odczuwalne przede wszystkim przez cywili. Poprzez pryzmat dnia codziennego zwykłych ludzi dotkniętych wojną widzimy jej brutalność i tragedię. Wojna ma liczne oblicza, poznajmy ją z punktu widzenia polityków, żołnierzy i cywili.

 

CO TO? Cykl II wojna światowa to 20 spotkań: 15 w formie webinarium i 5 w formie nagranych zajęć. Autorem cyklu, opiekunem grupy oraz gospodarzem większości spotkań jest dr Stefan Artymowski: historyk i muzealnik. Doktor nauk humanistycznych, absolwent Instytutu Historycznego UW. Przez lata pracownik naukowy Muzeum Niepodległości w Warszawie, obecnie pracownik Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Autor wielu monografii, artykułów naukowych i recenzji oraz publikacji muzealnych, m.in. Specjalista historii najnowszej oraz historii wojskowości.

DLA KOGO? Cykl zdalny kierowany jest do uczniów 6, 7 i 8 klasy szkoły podstawowej. Zapraszamy pasjonatów historii XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej.

IIWS zdjecia

GDZIE? Co dwa tygodnie roku szkolnego 2022/23, w soboty, zdalnie.

JAK? Co dwa tygodnie roku szkolnego 2022/23, w Panelu Słuchacza pojawia się link do webinarium, zajęcia trwają około 60 minut od godz. 10.00.

PO CO? Ponieważ: historia jest nauczycielką życia a życie to niełatwa lekcja, warto więc korzystać z podpowiedzi. Bez znajomości historii trudno zrozumieć niejeden film, książkę, piosenkę. Konteksty historyczne są wszędzie nawet w grach komputerowych. Historia uczy krytycznego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania. Pomaga zrozumieć teraźniejszość, poprzez znajomość procesów, jakie na nią wpłynęły. Uczy tolerancji i otwartości na to co nowe i inne.

START? wrzesień/październik 2022

ILE TO KOSZTUJE? Cały roczny cykl – 600zł, kwota płatna w całości lub w dwóch równych ratach.

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając Formularz Zgłoszeniowy:

 


MASZ DODATKOWE PYTANIE DO NAS? Zadzwoń: 692 981 439 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

..__