A+ A A-

O krok od antyku. Zajęcia zdalne

7

Co było największym przysmakiem Rzymian? Jak wyglądała szkoła w Atenach? Czy to prawda, że zaraza zakończyła starożytność?

O krok od antyku, to projekt, w którym omawiamy wybrane, ważne wydarzenia z dziejów starożytnych cywilizacji, ale też przyglądamy się wnikliwie problemom życia codziennego, wychodząc z założenia, że ludzie żyjący dwa, trzy czy pięć tysięcy lat temu, nie różnili się tak bardzo od nas.

CO TO? Cykl O krok od antyku to 14 nagranych spotkań, do obejrzenia w dowolnym momencie.

DLA KOGO? Cykl zdalny kierowany jest przede wszystkim do uczniów klasy 4, 5, 6 szkoły podstawowej. Zapraszamy pasjonatów historii antycznej, którzy chcą rozwinąć swoje zainteresowania.

JAK? Zajęcia dostępne są na platformie:
antyk

PO CO? Cyceron powiedział, że Historia jest nauczycielką życia. Historię antyczną studiowali wielcy przywódcy jak Jan III Sobieski, Napoleon Bonaparte czy Winston Churchill. Nie chodzi jednak o wyuczenie się na pamięć dat. Prawdziwą wartością jest poznanie przyczyn, zrozumienie ciągu wydarzeń, powodów podejmowanych decyzji i w końcu ich konsekwencji. To nieoceniona umiejętność we współczesnym świecie.

START? Zajęcia już są dostępne!

ILE TO KOSZTUJE? BEZPŁATNIE!


INTERESUJĄ CIĘ INNE NASZE CYKLE? Wybierz któryś z poniższych:

 

 

 


MASZ DODATKOWE PYTANIE DO NAS? Zadzwoń: 692 981 439 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany z budżetu m. st. Warszawy

syrenka

..__