Wiadomości o starożytności. Zajęcia na odległość

7

Co było największym przysmakiem Rzymian? Jak wyglądała szkoła w Atenach? Czym Egipcjanie leczyli bóle brzucha?

Podczas cyklu Wiadomości o starożytności omawiamy wybrane, ważne wydarzenia z dziejów starożytnych cywilizacji, ale też przyglądamy się wnikliwie problemom życia codziennego, wychodząc z założenia, że ludzie żyjący dwa, trzy czy pięć tysięcy lat temu, nie różnili się tak bardzo od nas. Analizujemy źródła, rozszyfrowujemy inskrypcje, uczymy się mumifikacji. Rozwiązujemy zagadki z przeszłości.

CO TO? Cykl Wiadomości o starożytności to 20 spotkań: 15 w formie zdalnej i 5 w formie webinarium z wybitnymi ekspertami od omawianego okresu. Autorami cyklu, opiekunami grupy oraz gospodarzami większości spotkań są dr Paulina Komar oraz mgr Maciej Marciniak, wybitni archeolodzy, członkowie licznych ekspedycji badawczych, związani z Instytutami Archeologii najlepszych polskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagielińskiego, świetni edukatorzy z ogromną pasją przekazujący swą wiedzę najmłodszym.

DLA KOGO? Cykl zdalny kierowany jest do uczniów klasy 4, 5, 6 szkoły podstawowej. Zapraszamy pasjonatów historii antycznej, którzy chcą dowiedzieć się wielu nowych rzeczy oraz rozwinąć swoje zainteresowania.

JAK? Co dwa tygodnie roku szkolnego 2020/21, w czwartki w Panelu Rodzica pojawia się nagrane spotkanie z wykładowcą lub link do webinarium. Spotkania trwają około 60 minut). W tygodniu pomiędzy spotkaniami w Panelu Rodzica zamieszczamy zadania i ćwiczenia do lekcji utrwalające wiadomości. Możliwe jest również zadanie pytania prowadzącemu oraz chat z prowadzącym i pozostałymi uczestnikami grupy.

PO CO? Cyceron powiedział, że Historia jest nauczycielką życia. Historię antyczną studiowali wielcy przywódcy jak Jan III Sobieski, Napoleon Bonaparte czy Winston Churchill. Nie chodzi jednak o wyuczenie się na pamięć dat. Prawdziwą wartością jest poznanie przyczyn, zrozumienie ciągu wydarzeń, powodów podejmowanych decyzji i w końcu ich konsekwencji. To nieoceniona umiejętność we współczesnym świecie.

START? 24 września 2020.

ILE TO KOSZTUJE? Cały roczny cykl – 500zł, kwota płatna w 10 miesięcznych ratach po 50zł. W przypadku jednorazowej płatności – całość 450zł

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając Formularz Zgłoszeniowy: