Wiadomości o starożytności. Zajęcia zdalne

7

Co było największym przysmakiem Rzymian? Jak wyglądała szkoła w Atenach? Czym Egipcjanie leczyli bóle brzucha?

Wiadomości o starożytności omawiamy tu wybrane, ważne wydarzenia z dziejów starożytnych cywilizacji, ale też przyglądamy się wnikliwie problemom życia codziennego, wychodząc z założenia, że ludzie żyjący dwa, trzy czy pięć tysięcy lat temu, nie różnili się tak bardzo od nas. Analizujemy źródła, rozszyfrowujemy inskrypcje, uczymy się mumifikacji. Rozwiązujemy zagadki z przeszłości.

CO TO? Cykl Wiadomości o starożytności to 20 spotkań: 15 w formie zdalnej i 5 w formie webinarium z wybitnymi ekspertami od omawianego okresu. Cykl obejmuje jeden rok zajęć, bez kontynuacji.

DLA KOGO? Cykl zdalny kierowany jest do uczniów klasy 4, 5, 6 szkoły podstawowej. Zapraszamy pasjonatów historii antycznej, którzy chcą rozwinąć swoje zainteresowania.

JAK? Co dwa tygodnie roku szkolnego 2021/22, w czwartki w Panelu Słuchacza pojawia się nagrane spotkanie z wykładowcą lub link do webinarium. Spotkania trwają około 60 minut.

PO CO? Cyceron powiedział, że Historia jest nauczycielką życia. Historię antyczną studiowali wielcy przywódcy jak Jan III Sobieski, Napoleon Bonaparte czy Winston Churchill. Nie chodzi jednak o wyuczenie się na pamięć dat. Prawdziwą wartością jest poznanie przyczyn, zrozumienie ciągu wydarzeń, powodów podejmowanych decyzji i w końcu ich konsekwencji. To nieoceniona umiejętność we współczesnym świecie.

START? 23 września 2021. Uwaga! Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie roku.

ILE TO KOSZTUJE? Cały roczny cykl – 20 zajęć - 500zł.

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając Formularz Zgłoszeniowy (aktywny od 20 sierpnia):