Studio DUCH. Zajęcia na odległość

10

STUDIO DUCH to spotkania ZDALNE dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z zakresu historii Polski i historii świata. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z historii życia codziennego, stosunków społecznych, obyczajów. Wykładowcy w przystępny i ciekawy sposób opowiadają o złożonych procesach, które wpływały i nadal wpływają na losy świata. Słuchacze poznają historię ludzi a nie wojen; znajdują odpowiedzi na pytania: Jak to było? Dlaczego tak się działo? Co z tego wynikło? Rozwijają swoje zainteresowania, pogłębiają wiedzę, która przydatna jest nie tylko na lekcjach historii.
CO TO?
   Wykłady, warsztaty, debaty, gry i symulacje historyczne

*    Doskonali, cierpliwi I doświadczeni wykładowcy
*    Mnóstwo rekwizytów, ćwiczeń, zadań, quizów, kart pracy
*    Interdyscyplinarna tematyka: historia, historia sztuki, geografia polityczna, filozofia, etnografia

STUDIO DUCH
to 20 spotkań: 15 w formie zdalnej i 5 w formie webinarium. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia od starożytności przez średniowiecze i nowożytność do współczesności, po 5 zajęć z każdej epoki. W każdej epoce omawiamy temat związany z:

*    Bohaterem historii
*    Wydarzeniem, które zmieniło świat
*    Podróżami, odkryciami, wynalazkami
*    Życiem codziennym, obyczajami
*    Mitologią, religią, wierzeniami

DLA KOGO? Cykl kierowany jest do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej, czyli od 1 do 8.
Słuchacze podzieleni są na grupy wiekowe:
Obserwatorzy – uczniowie klas 1-2
Poszukiwacze – uczniowie klas 3
Badacze – uczniowie klas 4-5
Podróżnicy – uczniowie klas 6
Twórcy – uczniowie klas 7-8

Zapraszamy pasjonatów historii, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, dzięki pracy z najlepszymi nauczycielami.

duch zdalnie
JAK? Co dwa tygodnie roku szkolnego 2020/21, w soboty w Panelu Rodzica pojawia się nagrane spotkanie z wykładowcą lub link do webinarium. Spotkania trwają około 60 minut (dla kas 1-3 – koło 45 minut). W tygodniu pomiędzy spotkaniami w Panelu Rodzica zamieszczamy zadania i ćwiczenia do lekcji utrwalające wiadomości. Możliwe jest również zadanie pytania prowadzącemu oraz chat z prowadzącym i pozostałymi uczestnikami grupy. Wszystkie nagrane lekcje dostępne są do końca roku szkolnego. Można do nich wrócić w dowolnej chwili.

PO CO? Ponieważ znajomość historii kształtuje jedną z kluczowych kompetencji życiowych, jaką jest zauważanie związku między przeszłością a teraźniejszością. Bez znajomości historii trudno zrozumieć niejeden film, książkę, piosenkę. Konteksty historyczne są wszędzie nawet w grach komputerowych. Historia uczy krytycznego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania. Historia uczy tolerancji i otwartości. Nasze zajęcia pomagają w nauce szkolnej nie tylko historii, ale również innych przedmiotów np. języka polskiego.

START? 26 września 2020.

ILE TO KOSZTUJE? Cały roczny cykl – 500zł, kwota płatna w 10 miesięcznych ratach po 50zł. W przypadku jednorazowej płatności – całość 450zł

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając Formularz Zgłoszeniowy: