A+ A A-

Studio DUCH. Zajęcia zdalne

10

STUDIO DUCH to spotkania ZDALNE dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z zakresu historii Polski i historii świata. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z historii życia codziennego, stosunków społecznych, obyczajów. Wykładowcy w przystępny i ciekawy sposób opowiadają o złożonych procesach, które wpływały i nadal wpływają na losy świata. Słuchacze poznają historię ludzi a nie wojen; znajdują odpowiedzi na pytania: Jak to było? Dlaczego tak się działo? Co z tego wynikło? Rozwijają swoje zainteresowania, pogłębiają wiedzę, która przydatna jest nie tylko na lekcjach historii.
CO TO?
*
   Wykłady, warsztaty, debaty, gry i symulacje historyczne

*    Doskonali, cierpliwi i doświadczeni wykładowcy
*    Mnóstwo rekwizytów, ćwiczeń, zadań, quizów, kart pracy
*    Interdyscyplinarna tematyka: historia, historia sztuki, geografia polityczna, filozofia, etnografia

STUDIO DUCH
to 20 spotkań w formie webinarium. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia od starożytności przez średniowiecze i nowożytność do współczesności, po 5 zajęć z każdej epoki. W każdej epoce omawiamy temat związany z:

*    Bohaterem historii
*    Wydarzeniem, które zmieniło świat
*    Podróżami, odkryciami, wynalazkami
*    Życiem codziennym, obyczajami
*    Mitologią, religią, wierzeniami

DLA KOGO? Cykl kierowany jest do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej, czyli od 1 do 8.
Słuchacze podzieleni są na grupy wiekowe:
Obserwatorzy (GRUPA 1) – uczniowie klas 1-3, godz. 10.15
Badacze (GRUPA 2) – uczniowie klas 4 - 5, godz. 11.45
Twórcy (GRUPA 3) – uczniowie klas 6 -8, godz. 13.00

Grupy tematyczne:

II wojna światowa - uczniowie klas 6-8, godz. 10.00
Wojna, która się nie skończyła - uczniowie klas 6-8, godz. 11.30

Zapraszamy pasjonatów historii, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, dzięki pracy z najlepszymi nauczycielami.

duch zdalnie
JAK? Co dwa tygodnie roku szkolnego 2021/20, w soboty w Panelu Rodzica pojawia się nagrane spotkanie z wykładowcą lub link do webinarium. Spotkania trwają około 60 minut (dla kas 1-3 – koło 45 minut). Możliwe jest zadawanie pytań prowadzącemu. Przed zajęciami podawane będą niezbędne akcesoria do przygotowania, dzięki temu zajęcia bedą mogły być bardziej aktywne i ciekawsze. Wszystkie nagrane lekcje dostępne są do końca roku szkolnego. Można do nich wrócić w dowolnej chwili.

PO CO? Ponieważ znajomość historii kształtuje jedną z kluczowych kompetencji życiowych, jaką jest zauważanie związku między przeszłością a teraźniejszością. Bez znajomości historii trudno zrozumieć niejeden film, książkę, piosenkę. Konteksty historyczne są wszędzie nawet w grach komputerowych. Historia uczy krytycznego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania. Historia uczy tolerancji i otwartości. Nasze zajęcia pomagają w nauce szkolnej nie tylko historii, ale również innych przedmiotów np. języka polskiego.

START? wrzesień/październik 2022.

ILE TO KOSZTUJE? Cały roczny cykl – 600zł, kwota płatna w całości lub w dwóch ratach 2x300zł.JAK SIĘ ZAPISAĆ? DO ZAJĘĆ MOŻNA DOŁĄCZYĆ W KAŻDEJ CHWILI! PROSIMY WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


MASZ DODATKOWE PYTANIE DO NAS? Zadzwoń: 692 981 439 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

..__