DZIECIĘCY UNIWERSYTET CIEKAWEJ HISTORII

ZAJĘCIA STACJONARNE

Seba na UW

W roku szkolnym 2021/2022 DUCH to spotkania dla uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych z zakresu historii Polski i historii świata.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w grupach 12-osobowych, w ścisłym reżimie sanitarnym.

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z historii życia codziennego, stosunków społecznych, obyczajów. Wykładowcy w przystępny i ciekawy sposób opowiadają o złożonych procesach, które wpływały i nadal wpływają na losy świata. Słuchacze poznają historię ludzi a nie wojen; znajdują odpowiedzi na pytania: Jak to było? Dlaczego tak się działo? Co z tego wynikło? Rozwijają swoje zainteresowania, pogłębiają wiedzę, która przydatna jest nie tylko na lekcjach historii.
Zajęcia DUCHa to:
*   Wykłady, warsztaty, debaty, gry i symulacje historyczne
*    Doskonali, cierpliwi i doświadczeni wykładowcy
*    Mnóstwo rekwizytów, ćwiczeń, zadań, quizów, kart pracy
*    Interdyscyplinarna tematyka: historia, historia sztuki, geografia polityczna, filozofia, etnografia

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia od starożytności przez średniowiecze i nowożytność do współczesności, po 5 zajęć z każdej epoki. W każdej epoce omawiamy temat związany z:
*    Bohaterem historii
*    Wydarzeniem, które zmieniło świat
*    Podróżami, odkryciami, wynalazkami
*    Życiem codziennym, obyczajami
*    Mitologiami, religiami, wierzeniami

Zajęcia odbywają się 1 raz w miesiącu, cykl obejmuje 10 spotkań po 90 minut każde. Pierwsze zajęcia odbędą się we wrześniu 2021 roku (szczegółowy harmonogram dostępny w Panelu Słuchacza od 5.09.2021)

GRUPY i GODZINY ZAJĘĆ:

PODRÓŻNICY – uczniowie klas 6, zajęcia o godzinie 10.00
ODKRYWCY – uczniowie klas 7, zajęcia o godzinie 12.00
TWÓRCY – uczniowie klas 8, zajęcia o godzinie 14.00

Koszt zajęć: 1000zł za roczny cykl
Zapraszamy pasjonatów historii, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, dzięki pracy z najlepszymi nauczycielami.

zdjecia duchUW

Znajomość historii kształtuje jedną z kluczowych kompetencji życiowych, jaką jest zauważanie związku między przeszłością a teraźniejszością. Bez znajomości historii trudno zrozumieć niejeden film, książkę, piosenkę. Konteksty historyczne są wszędzie nawet w grach komputerowych. Historia uczy krytycznego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania. Historia uczy tolerancji i otwartości. Nasze zajęcia pomagają w nauce szkolnej nie tylko historii, ale również innych przedmiotów np. języka polskiego.

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając Formularz zgłoszeniowy - AKTYWNY OD 20.08.2021