DZIECIĘCY UNIWERSYTET CIEKAWEJ HISTORII. Zajęcia stacjonarne na UW

Seba na UW

DUCH to spotkania dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z zakresu historii Polski i historii świata. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z historii życia codziennego, stosunków społecznych, obyczajów. Wykładowcy w przystępny i ciekawy sposób opowiadają o złożonych procesach, które wpływały i nadal wpływają na losy świata. Słuchacze poznają historię ludzi a nie wojen; znajdują odpowiedzi na pytania: Jak to było? Dlaczego tak się działo? Co z tego wynikło? Rozwijają swoje zainteresowania, pogłębiają wiedzę, która przydatna jest nie tylko na lekcjach historii.
CO TO?
*   Wykłady, warsztaty, debaty, gry i symulacje historyczne
*    Doskonali, cierpliwi i doświadczeni wykładowcy
*    Mnóstwo rekwizytów, ćwiczeń, zadań, quizów, kart pracy
*    Interdyscyplinarna tematyka: historia, historia sztuki, geografia polityczna, filozofia, etnografia

Sobotnie zajęcia z zakresu historii i nauk pokrewnych. Cykl to 20 spotkań w roku szkolnym, których treści dopasowane są do wieku oraz poziomu percepcji uczestników. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia od starożytności przez średniowiecze i nowożytność do współczesności, po 5 zajęć z każdej epoki. W każdej epoce omawiamy temat związany z:
*    Bohaterem historii
*    Wydarzeniem, które zmieniło świat
*    Podróżami, odkryciami, wynalazkami
*    Życiem codziennym, obyczajami
*    Mitologiami, religiami, wierzeniami

DLA KOGO? Cykl kierowany jest do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.
Słuchacze podzieleni są na grupy wiekowe:
Obserwatorzy – uczniowie klas 1-2
Poszukiwacze – uczniowie klas 3
Badacze – uczniowie klas 4-5
Podróżnicy – uczniowie klas 6
Twórcy – uczniowie klas 7-8

Zapraszamy pasjonatów historii, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, dzięki pracy z najlepszymi nauczycielami.

zdjecia duchUW

JAK? Co dwa tygodnie roku szkolnego 2020/21, w sobotę, w salach wykładowych Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście oraz w warszawskich Muzeach. Spotkania trwają około 60 minut.

PO CO? Ponieważ znajomość historii kształtuje jedną z kluczowych kompetencji życiowych, jaką jest zauważanie związku między przeszłością a teraźniejszością. Bez znajomości historii trudno zrozumieć niejeden film, książkę, piosenkę. Konteksty historyczne są wszędzie nawet w grach komputerowych. Historia uczy krytycznego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania. Historia uczy tolerancji i otwartości. Nasze zajęcia pomagają w nauce szkolnej nie tylko historii, ale również innych przedmiotów np. języka polskiego.
START? II połowa września 2020 (szczegółowy harmonogram dostępny w Panelu Rodzica od 3.09.2020)

ILE TO KOSZTUJE? Cały roczny cykl – 640zł. Raty i zniżki – zobacz:

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając Formularz zgłoszeniowy: