A+ A A-

Projekty edukacyjne 2023/2024

 W roku szkolnym 2023/2024 Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii realizuje następujące projekty współfinansowane przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy:
unia2

 

CO TO ZNACZY UNIA? BEZPŁATNE WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS 5-8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM.

Projekt „Co to znaczy UNIA?" to spotkania z okazji rocznicy 20-lecia obecności Polski u UE. Mają one na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z historią Europy po II wojnie światowej. Pogłębienie wiedzy uczniów o historii naszego kontynentu oraz o przyczynach i skutkach integracji europejskiej.
Zajęcia są historyczne a nie polityczne. Przygotowali je naukowcy z jednej z najlepszych polskich uczelni wyższych. Będzie to rzadka okazja dla uczniów na spotkanie się z nimi, posłuchanie, zadanie pytań, wymienienie poglądów. Przygotowany przez nas cykl ma za cel pomoc uczniom starszych klas szkoły podstawowej usystematyzować, pogłębić i poszerzyć wiedzę o historii powojennej Europy.

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii wspólnie z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego  przygotował cykl 3 spotkań. Zajęcia odbędą się w dniach 13.04, 20.04 oraz 18.05.2024. Te trzy spotkania to CYKL. Zapisując się na zajęcia uczestnik zobowiązuje się uczestniczyć we wszystkich trzech spotkaniach! Zatem jeśli macie czas zapraszamy!

Zajęcia odbędą się w Centrum Europejskim UW Al. Niepodległości 22 o godzinie 10.00 i 12.00. (2 grupy).

Zajęcia są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy:

https://docs.google.com/forms/d/110i54RYmgPDSFnBqqpI7snIFCgZD5-3ak1saaPUrvZY/edit

unia2

Projekt „Co to znaczy UNIA?" to spotkanie z okazji rocznicy 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Ma ono na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z historią i funkcjonowaniem wspólnoty państw jaką jest Unia Europejska. W roku szkolnym 2023/2024 przypada 20 rocznica akcesji Polski do Unii Europejskiej. Jest to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w nowożytnej historii naszego kraju a zarazem jest to fakt bardzo mało znany uczniom, do których kierujemy projekt. Wszyscy oni przyszli na świat już, gdy Polska należała do Unii, nie znają innej rzeczywistości. W naszych rozmowach z uczniami szkół podstawowych pojawia się często stwierdzenie że Europa (rozumiana geograficznie jako kontynent) to to samo co Unia Europejska.

Chcielibyśmy pomóc najmłodszym uczniom usystematyzować, pogłębić i poszerzyć wiedzę o UNII EUROPEJSKIEJ i dlatego proponujemy spotkanie podczas którego wielu nowych rzeczy o Unii się dowiedzą. Będzie mieć ono formę gry, która odbędzie się w klasie. Będziemy uczyć się, bawić, rysować. Ale przede wszystkim zdobywać wiedzę, aby lepiej rozumieć otaczającą rzeczywistość i być aktywnym członkiem wspólnoty.

W zajęciach mogą wziąć udział klasy 1-3 warszawskich szkół podstawowych. Zgłoszenie na zajęcia odbywa się poprzez nadesłanie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na końcu tej informacji. Zajęcia trwają 90 minut i będą się odbywać od lutego 2024. Terminy ustalamy indywidualnie ze szkołą po otrzymaniu zgłoszenia.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE. Ilość miejsc ograniczona - do projektu zapraszamy 85 klas z warszawskich szkół podstawowych.

Więcej informacji:

MAIL:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
TEL: 692 981 439

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

pokoj zagdek logo2

 W 2024 roku będziemy obchodzić okrągłą, 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji zapraszamy klasy drugie i trzecie warszawskich szkół podstawowych do udziału w nietypowych warsztatach. W pięknym, historycznym budynku PASTy przygotowaliśmy pokój zagadek. Wchodząc do niego dzieci będą miały okazję zmierzyć się z serią zadań i łamigłówek, które doprowadzą je do ciekawych informacji na temat samego budynku oraz roli, jaką odegrał podczas Powstania. Krok po kroku dowiedzą się kiedy budynek powstał, czym się wyróżniał na tle pozostałej zabudowy Warszawy, jakie było jego przeznaczenie. Dowiedzą się także, dlaczego był tak ważny z punktu widzenia Powstańców, że prowadzili o niego długą i trudną walkę.
UWAGA! ZE WZGLĘDU NA POWTARZAJĄCE SIĘ MOTYWY DOTYCZĄCE HISTORII BUDYNKU NA ZAJĘCIA ZAPRASZAMY KLASY, KTÓRE NIE UCZESTNICZYŁY W NASZYM POKOJU ZAGADEK W ZESZŁYM ROKU.

Na zajęcia zapraszamy klasy 2 i 3 warszawskich szkół podstawowych. Odbywać się będą w budynku PASTy, ul. Zielna 39. Kazde spotkanie potrwa około 90 minut. Udzial w projekcie jest BEZPŁATNY.

Więcej informacji:
MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
TEL: 602 537 156

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

SYRENKA NOWA

 

 

zrealizowane projekty

..__