A+ A A-

Działania dla Polonii

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii działa nie tylko w Polsce. Aktywnie współpracujemy ze szkołami polonijnymi na całym świecie.

Co robimy?

SPOTKANIA W SZKOŁACH

W 2016 roku okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski odbyliśmy cykl spotkań w Australii. Odwiedziliśmy Sydney, Wollongong, Melbourne, Canberrę. Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć relację.

chrzest

W 2018 roku prowadziliśmy zajęcia  z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajęcia prowadzliśmy między innymi w Sydney, Melbourne, Brisbane, Wollongong, Mediolanie, Pontenure.

niepodleglosc

LEKCJE ONLINE
Nie zawsze i nie do wszystkich da się dojechać. Dlatego też dobrym rozwiązaniem bywają lekcje online. Jak to działa? Bardzo prosto! Ustalamy temat, datę, łączymy się przez Internet. I już!

lekcja online

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem prowadząc warsztaty dla nauczycieli. Braliśmy udział w konferencjach i zjazdach nauczycieli w Stanach Zjednoczonych, Australii, prowadzimy spotkania w Polsce.

MATERIAŁY EDUKACYJNE ONLINE
Przygotowaliśmy dwa zestawy materiałów edukacyjnych online.

Pierwszy to Historia dla Polonii - zestaw lekcji online z zakresu historii Polski. Lekcje są bezpłatne, dostępne po zalogowaniu. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Senatu Rzeczpospolitej Polskiej
http://historiadlapolonii.pl
hdp

Drugim jest Historia: Zobacz - zestaw lekcji elearningowych dotyczących niesamowitych obiektów z polskich muzeów. Z portalu poznacie nie tylko same ekcponaty ale także historię, która się z nimi wiąża. Materiały są bezpłatne http://historiazobacz.pl Projekt został zrealizowany we współpracy z Historia: Poszukaj (http://historiaposzukaj.pl)
Sfinansowano ze środkó MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.

historia zobacz www3

 JAK NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ?

Pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

 

..__