A+ A A-

Rzymianie i Grecy patronat

DUCHowy patronat 1

DUCH z dumą obejmuje patronat nad kolejnymi książkami historycznymi dla najmłodszych.
Tym razem zapraszamy Was do poznania historii starożytnych Greków i Rzymian.
Dzięki wydawnictwu Papilon poznacie dzieje najwybitniejszych przedstawicieli Kapitolu i Olimpu.

Wyruszcie razem z DUCHem w podróż wprost do starożytnego Rzymu i Grecji, gdzie czekają na już na Was antyczni bohaterowie! 

Ja, CEZAR, i ekipa z Kapitolu

6579e9211205af43f99b57769c9f7e68ebaea4b9

Uwaga, nadchodzą Rzymianie! I ich historia opowiedziana całkiem inaczej.

Starożytni Rzymianie są oburzeni na współczesnych ludzi i ich nudne półkłamstwa na temat rzymskich lat świetności. Nareszcie Romulus, Cezar i Kleopatra oraz ich przyjaciele dochodzą do głosu i mogą opowiedzieć całą prawdę o sobie samych. Z tej książki dowiesz się między innymi: dlaczego Romulus zawsze jest taki wściekły? Jak to się stało, że kilka hałaśliwych gęsi uratowało Kapitol? Jakim cudem Kleopatra dobrowolnie pozwoliła owinąć się w zakurzony dywan? I dlaczego dwóch najlepszych przyjaciół musiało stanąć przeciwko sobie w walce gladiatorów? Cezar & spółka na żywo i bez ogródek opowiadają o swoich przygodach. Oryginalne, zabawne, ułatwiające zapamiętywanie przedstawienie historii starożytnego Rzymu.

Dodatkowo ekstraquiz. W świetnym tłumaczeniu Emilii Skowrońskiej.

Autorem jest Frank Schwieger – historyk specjalizujący się w historii antycznej. Pracuje w szkole jako nauczyciel historii.

Gdzie kupić książkę? Sprawdźcie na stronie wydawnictwa: zapraszamy!

Ja, ZEUS, i ekipa z Olimpu

ced11d15484e6f69f8871ba7d78d1b5a002e7e37

Księga o przyjaźni greckich bogów i bohaterów. Już dość tego, na miłość boską!

Od niemal 3000 lat ludzie opowiadają sobie Bóg wie jakie historie o greckich bogach i herosach. Najwyższy czas, aby prawda ujrzała światło dzienne.
Od A jak „Achilles” do Z jak „Zeus”: najsłynniejsze podania greckiej mitologii – opowiedziane bez ogródek przez samych bogów i bohaterów! Dlaczego wielki bohater Achilles biega w damskich ciuchach, a Apollo tak namiętnie przytula drzewa? Co królowa piękności Afrodyta i złote jabłko mają wspólnego z koniem trojańskim? Dlaczego Ariadna nazywana jest „beksą z Naksos”? I jaką w tym wszystkim rolę gra Zeus? Oto opowieści z pierwszej ręki, opowiedziane słowami samych bohaterów tej książki. Dwadzieścia cztery opowieści z życia największych greckich bogów, bogiń, herosów i heroin. Każda z historii poprzedzona jest żartobliwą i wnikliwą ankietą o bohaterze, jego pochodzeniu, cechach charakteru, rodzinie, sympatiach, antypatiach oraz ulubionych zajęciach.

Oryginalne, zabawne, wierne klasycznym podaniom, a przy tym ułatwiające zapamiętywanie przedstawienie mitologii greckiej. W świetnym tłumaczeniu Emilii Skowrońskiej.

Autorem książki jest Frank Schwieger – historyk specjalizujący się w historii antycznej. Pracuje jako nauczyciel historii z dziećmi.

 Gdzie kupić książkę? Sprawdźcie na stronie wydawnictwa: zapraszamy!

DUCH poleca do czytania!

Wydawcą książek jest:

Papilon-Logo.eps-01

 

 

Co się u nas działo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
..__